Nibacos palkittavat 2017-18
F-tytöt (09-10)
F-tyttöjuniori: Janina Porkola
Taistelija: Emma Kangasvieri
Joukkuepelaaja: Eeva Koivisto
Puolustaja: Vanessa Nisula
Hyökkääjä: Aada Nissi
Kaikkien kaveri: Helka Kangas
Kehittynein pelaaja: Nelli Heikkilä
Harjoittelija: Pinja Somero
E-tytöt (07-08)
E-tyttöjuniori: Alexandra Lahti
Kauden harjoittelija: Kiira Purontaka
Kauden sisupussi: Tiiu Paloaho
Kauden kehittyjä: Ella Honkala
Kauden ilopilleri: Annika Thylin
D-tytöt (05-06)
D-tyttöjuniori: Saimi Koivisto
Tunnollinen harjoittelija: Iida Leskinen
Joukkuepelaaja: Helga Koljonen
Tsemppari: Elina Ojala
Turnauksen onnistuja: Erika Moilanen
G-pojat (10)
G-poikajuniori: Tiitus Vertanen
F-2 pojat (09)
F-2 poikajuniori: Viljami Laurila
F-1 pojat (08)
F-1 poikajuniori: Oliver Nissilä
Vuoden harjoittelija: Aatu Petäjävuori
Vuoden kehittyjä: Erik Aho
Vuoden tsemppari: Sampo Kallio
E-2 pojat (07)
E-2 poikajuniori: Aatu Järvelä
Vuoden tehopelaaja: Peetu Purontaka
Vuoden kehittyjä: Veeti Hietaharju
Vuoden tsemppari: Niko Jakku
Vuoden harjoittelija: Oliver Salomäki
E-1 pojat (06)
E-1 poikajuniori: Teemu Peltokangas
D-2 pojat (05)
D-2 poikajuniori: Nante Korkatti
Vuoden tehopelaaja: Lenni Saren
Vuoden tsemppari: Elmeri Lassila
Vuoden kehittyjä: Kaspian Kauko
D-1 pojat (04)
D-1 poikajuniori: Vili Ylikorpi
Vuoden harjoittelija: Ida Kattilakoski, Ossi Honkala
Vuoden tsemppari: Miska Honkaniemi, Jere Sulkakoski
Vuoden joukkuepelaaja: Oskari Keiski, Johan Tissarinen
Vuoden kehittyjä: Viljami Lahnalampi, Niko Mattila
C-2 pojat (03)
C-2 poikajuniori: Eino Kivelä
Kehittynein pelaaja: Arttu Oikari, Aapo Talonen, Julius Rainosalo
Tehopelaaja: Joona Kallio, Aleksi Erkkilä, Atte Haapala
Taistelija: Eino Kivelä, Jimi Uusisalo, Vili-Ilmari Hyyppä
Luottopelaaja: Robert Biskop, Christoffer Thylin, Arno Ojala
Joukkuepelaaja: Veeti Tuukkanen, Janne Sillanpää, Kimi Hämäläinen
Pommittaja: Jere Ahonen, Santeri Ulvi
Positiivinen pelaaja: Timi Tanskanen, Jarno Puikko
Valmentajan valinta: Arttu Oikari
C-1 pojat (02)
C-1 poikajuniori: Niklas Honkaniemi
Vuoden herrasmies: Konsta Harju
Vuoden taistelija: Sasu Porko
Vuoden aktiivisin: Miro Piilola
B-pojat (01-00)
B-poikajuniori: Arttu Harju
Vuoden kehittyjä: Joel Göös
Vuoden joukkuepelaaja: Leevi Pulkkinen
Vuoden harjoittelija: Antti Laakkonen
A-pojat (99-97)
A-poikajuniori: Oskari Kauppila
Seuran valinnat
Vuoden valmentaja: Jussi Nissilä
Vuoden juniorimaalivahti: Sampo Laakkonen
Vuoden tyttöjuniori: Ida Kattilakoski
Vuoden poikajuniori: Juuso Kortetmaa
Nibacos -lautanen: Juha Nurmela
Ei uutisia |